ایجاد ارزش در رابطه میان خریدار و فروشنده : یک مدل خدمات محور

ایجاد ارزش در رابطه میان خریدار و فروشنده : یک مدل خدمات محور

 

 

 

 

 

 

عنوان فارسی مقاله:

ایجاد ارزش در رابطه میان خریدار و فروشنده : یک مدل خدمات محور


عنوان انگلیسی مقاله:

Creating value in retail buyer–vendor relationships: A service-centered model


منبع:

Sciencedirect - Elsevier - Industrial Marketing Management 44 (2015) 166–179 


چکیده انگلیسی:

We present a “service-centered” model of retail buyer–vendor relationships, in which retail buyers' perceptions of a vendor's economic and social resources affect their assessments of relationship value and relationship outcomes. Economic resources offered at the organizational level of the vendor include brand equity and customer support activities (e.g., merchandising support and margin maintenance). Social resources offered at the individual level of the salesperson include special treatment and customer advocacy. Relationship outcomes include the buyer's intention to grow the business, and in the event of business termination, maintain the interpersonal relationship with the sales representative. Survey data from 532 retail buyers were collected and analyzed using structural equation modeling. The results show that relationship value mediates the effects of economic and social resources on relationship outcomes. However, the process by which this occurs varies. 
Keywords: Value | Relationship marketing | Service dominant logic | Retailing | Buying behavior


چکیده فارسی:

ما یک مدل خدمات محور را از رابطه میان خریدار و فروشنده را برای شما ارائه می کنیم ، که در آن درک خریدار از منابع اقتصادی و اجتماعی فروشنده و تاثیر آن بر روی ارزیابی خریدار و ارزش روابط آنها را در نتیجه نهایی بررسی می کند. منابع اقتصادی ارائه شده در سطح سازمانی فروشنده شامل نام برند و فعالیت های حمایتی از خریدار ( مانند ضمانت ، خدمات پس ازفروش ، نگهداری ، تعمیر و گارانتی) می باشد. منابع اجتماعی در سطح شخصی ارائه می شوند که شامل حمایت ویژه و حمایت از مشتری می باشد. نتیجه این روابط می تواند شامل نیت فروشنده برای رشد دادو ستد و تجارت خود ، و همچنین در صورت قطع ارتباط اقتصادی و داد وستد ، حفظ رابطه شخصی با بازاریاب های می باشد. داده های نظرسنجی از میان 532 خریدار جمع آوری و تحلیل و بررسی شده اند که توسط معادله ساختاری آنالیز شدند. نتایج نشان می دهد که ارزش یک رابطه به عنوان واسطه ،بر روی منابع اقتصادی و اجتماعی را بروی نتیجه روابط میان فروشنده و خریدار تاثیر دارد. با این حال ، سرانجام فرایندی که ممکن است رخ دهد شاید متفاوت باشد. 
کلمات کلیدی: ارزش | بازاریابی رابطه | منطق غالب خدمات | خرده فروشی | رفتار خرید


سطح: متوسط
تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14
تعداد صفحات فایل doc فارسی: 26

دریافت فایل


ایجاد ارزش در رابطه میان خریدار و فروشنده : یک مدل خدمات محور

ایجاد ارزش در رابطه میان خریدار و فروشنده : یک مدل خدمات محور

علوم انسانی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
روانشناسی و علوم تربیتی
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
سایر رشته های علوم انسانی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
مجموعه تصاویر شاتر استوک
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید