پاورپوینت آسیب شناسی ورزشی

پاورپوینت آسیب شناسی ورزشی

پاورپوینت-آسیب-شناسی-ورزشی

دانلود پاورپوینت آسیب شناسی ورزشی،
با فرمت ppt و در 220 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
فصل اول‌ آسيبهاي وارده به سيستم عضلاني ـ وتري‌
آسيبهاي عضلاني‌
عضله قدرت لازم براي حركت بدن را فراهم مي‌كند. عضله با استحكام زيادي توسط تاندون خود به استخوان چسبيده و به واسطة انقباض عضلاني‌، استخوانهاي بدن حركت مي‌كنند. كار عضلاني در هنگام فعاليت ورزشي چندين برابر مي‌شود. به عنوان مثال در هنگام شوت زدن عضلات پا با نيرويي چندين برابر بيشتر از راه رفتن منقبض مي‌شوند و در طي چندين ساعت راه رفتن يا دويدن اين عضله است كه وضعيت بدن را حفظ مي‌كند.
انقباض عضلاني پاسخي است كه به يك رفلكس نخاعي مربوط مي‌شود. به اين معني كه در صورت نياز به انقباض يا حركت بدن‌، نخاع خود به تنهايي و يا با دستوراتي كه از قشر مغز دريافت مي‌كند پيامي ارسال مي‌دارد كه طي آن عضله را وادار به انقباض مي‌كند.
گاهي نيز پيامهايي از سمت عضله به نخاع و مغز مي‌رسد به اين شكل كه گيرنده‌هاي حسي موجود در عضله تحريك شده و پيام خود را به سطوح كنترل بالا مي‌رسانند كه در پاسخ به صورت رفلكس عضله منقض مي‌شود واين دليل اصلي انقباض و پس كشيدن دست يا پا در هنگام تماس با يك جسم تيز و برنده يا يك جسم داغ مي‌باشد.
عضله از عروق خوني نسبتاً زيادي برخوردار است‌. اين عروق وضعيت تغذيه و ترميم در مقابل ضايعات عضله را بهبود مي‌بخشد. و به دنبال تمرين‌، عروقي كه در حالت عادي نقشي در جريان خون ايفا نمي‌كنند از حالت غيرفعال خارج شده و نهايتاً با تسريع پديدة خون رساني قدرت عضله تشديد مي‌شود و در طولاني مدت حجم عضله هم افزايش مي‌يابد.
عضلات معمولاً به دنبال ضربات مستقيم دچار ضايعه مي‌شوند و اين ضربات اثراتي همچون كبودي و پارگي در عضله به جا مي‌گذارند.
به اين ترتيب ضايعات و آسيبهاي عضلاني را به دو گروه كلي پارگي عضله و هماتوم عضله مورد بررسي قرار مي‌دهيم‌.
دانلود فایل


پاورپوینت آسیب شناسی ورزشی

آسیب شناسی ورزشی, دانلود پاورپوینت آسیب شناسی ورزشی, پاورپوینت در مورد آسیب شناسی ورزشی, تحقیق آسیب شناسی ورزشی, پاورپوینت درباره آسیب شناسی ورزشی, پاورپوینت راجع به آسیب شناسی ورزشی, پاورپوینت آماده آسیب شناسی ورزشی, تحقیق در مورد آسیب شناسی ورزشی, ,,,

گوناگون

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
آزمون های پروانه اشتغال مهندسی معدن
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید