پاورپوینت ضرورت پژوهش در ولایت فقیه

پاورپوینت ضرورت پژوهش در ولایت فقیه

پاورپوینت-ضرورت-پژوهش-در-ولایت-فقیه

دانلود پاورپوینت ضرورت پژوهش در ولایت فقیه،
با فرمت ppt و در 29 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
از سوي ديگر٬ ” ولايت ” در مصطلحات فقهي در دو مورد به كار رفته است: ١- مواردي كه موليّ عليه قادر بر اداره ي امور خود نيست ٬ مانند ميّت ٬ سفيه ٬ مجنون ٬ صغير ٢- مواردي كه موليّ عليه قدرت بر اداره ي امور خود دارد ٬ در عين حال اموري وجود دارد كه سرپرستي و ولايت شخصي ديگر را مي طلبد. ”ولايت فقيه ” از موارد اصطلاح دوم مي باشد ٬ زيرا ” فقيه ” كه بر جامعه ولايت دارد سرپرستي يكايك افراد آن جامعه حتي ساير فقها و بلكه شخص خود را به عهده دارد.
دليلي ساده بر ولايت فقيه
بيان دليلي روشن براي اثبات ولايت فقيه كه براي همگان قابل فهم باشد مقدمه اي را لازم دارد :
نيازمنديهاي قانون ( تفسير-تطبيق-اجرا )
خداي متعال براي اداره جامعه احكامي را نازل فرموده كه در بسياري از موارد نياز به شخصي دارد كه آنها را تفسير و تبيين كند همانطور كه تمام قوانين دنيا چنين اند ٬ گو اينكه تلاش قانون گذاران اين بوده كه آنها را روشن بيان كنند ولي به علت ويژگيها و نارسايي هاي زبان ٬ گاه مقررات نياز به تفسير دارند.

افزون بر اين براي تطبيق احكام بر مصاديق و موارد آنها نيز گاه ابهاماتي وجود دارد ٬ يعني اين كه آيا فلان حادثه خاص ٬ مصداقي
از اين قانون خاص است يا مصداقي از قانون ديگر.اين امر مشكل ديگري در راه اجراي قانون است كه در تمام قوانين دنيا وجود دارد.
پس از تفسير قانون و تعيين مصداق آن نوبت به اجرا ميرسد. هر قانوني نياز به مجري دارد براي اداره يك جامعه بر اساس احكام و قوانيني خاص بايد فرد و يا افرادي باشند كه بتوانند اين سه مسوليت را به عهده بگيرند.
شايسته ترين مجري احكام اسلام
بهترين فرد براي اجراي احكام و قوانين اسلام كسي است كه در هر سه مورد ايده ال باشد ٬ يعني بهترين قانون شناس ٬ بهترين مفسر و بهترين مجري باشد كه هيچ انگيزه اي براي تخلف نداشته باشد و هيچ اشتباهي در فهم و تفسير و اجراي قانون براي او پيش نيايد. چنين خصوصيتي عصمت نام دارد و با وجود معصوم ٬ او بر تمام افراد ديگر- به حكم عقل- براي اجراي قانون اولويت دارد
در زمان غيبت كه عملا چنين ايده الي در ميان ما نيست و نمي توانيم با او مرتبط باشيم تا از حكومتش بهره مند گرديم چه بايد كنيم ؟
در عصر غيبت كسي بايد در راس هرم قدرت باشد كه از هر جهت به امام معصوم شبيه تر است يعني در دين شناسي ٬ تقوا و صلاحيت براي اجراي احكام و قوانين اسلام بهترين باشد . وقتي كه جامعه نمي تواند بدون حكومت باشد و ما دسترسي به امام معصوم نداريم بايد به سراغ كسي برويم كه كمترين فاصله را با او دارد. كسي كه شناختش از اسلام از ديگران بيشتر و عدالت و تقوايش از همه بالا تر و براي اجراي احكام و قوانين اسلام مناسب ترين فرد باشد. اين صفات در ولي فقيه تجلي مي كند.ولايت فقيه معنايي جز رجوع به اسلام شناس عادلي كه از ديگران به امام معصوم نزديكتر است ندارد.
دانلود فایل


پاورپوینت ضرورت پژوهش در ولایت فقیه

ضرورت پژوهش در ولایت فقیه, دانلود پاورپوینت ضرورت پژوهش در ولایت فقیه, پاورپوینت در مورد ضرورت پژوهش در ولایت فقیه, تحقیق ضرورت پژوهش در ولایت فقیه, پاورپوینت درباره ضرورت پژوهش در ولایت فقیه, پاورپوینت راجع به ضرورت پژوهش در ولایت فقیه, پاورپوینت آم,,,

گوناگون

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
مجموعه تصاویر شاتر استوک
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید