پاورپوینت مصرف بیش از حد مواد مخدر

پاورپوینت مصرف بیش از حد مواد مخدر

پاورپوینت-مصرف-بیش-از-حد-مواد-مخدر

دانلود پاورپوینت با موضوع مصرف بیش از حد مواد مخدر،
با فرمت ppt و در 35 اسلاید قابل ویرایش،

بخشی از پاورپوینت :
شايع‌ترين علت مرگ و مير مسموميت‌ها در بيمارستانهاي كشور مربوط به مسموميت با مواد مخدر است. چون مسموميت با مواد مخدر ممكن است سبب دپرسيون تنفسي و  آپنه و آسيب هيپوكسيك مغزي ‌كند.
كلمه Opium از لغت يوناني Opus به معناي عصاره گرفته شده است و به طور اختصاصي به عصاره نوعي گياه به نام Papaver somniferum اطلاق مي‌گردد.
واژه Opiate به تمام آلكالوئيدهاي طبيعي كه از Opium استخراج مي‌شوند اطلاق مي‌گردد.
واژه اوپيوئيدها (Opioids)  به تمام انواع مصنوعي (سنتتيك) و طبيعي داروها كه اعمال شبه مورفيني دارند يا اينكه اثرات خود را به واسطه رسپتورهاي اوپيوئيد اعمال مي‌كند ،‌ گفته مي شود.
انواع سموم يا داروهاي مخدر
Antagonists:
Naloxone (Narcan)
Naltrexone
Nalmefene

Mixed Agonists-Antagonists:
Pentazocine (Talwin)

Partial Agonist:
Boprenorphine
Agonists:
Buprenorphine
Codeine (dimethylmorphine)
Dextromethorphan
Diphenoxylate
Fentanyl
Heroin (diacetylmorphine)
Meperidine (pethidine)
Methadone
Morphine
Paregoric
Pentazocine (Talwin)
Peropoxyphene
Tramadol
Hydromorphone
Oxycodone
هر بيمار كه با ترياد (علائم سه گانه) دپرسيون CNS و دپرسيون تنفسي و مردمك ميوز به اورژانس مراجعه كند اولين تشخيص براي وي مسموميت با مواد مخدر مطرح مي‌شود. به عبارتي در مسموميت با مواد مخدر هر سه علامت فوق يا برخي از آنها ديده مي‌شود. دپرسيون CNS يعني اينكه بيمار دچار افت سطح هوشياري شده كه از خواب‌آلودگي تا Deep Coma متفاوت است. در دپرسيون تنفسي ابتدا كاهش rate تنفسي (زير 12 عدد در دقيقه)  شروع مي‌شود و سپس حجم جاري (Tidal Volume) كاهش مي‌يابد. در موارد شديد يا عدم درمان مناسب ايست تنفسي (آپنه) به وقوع مي‌پيوندد. آنچه كه سبب مرگ يا سكل مغزي دائم در بيمار مي‌گردد مربوط به دپرسيون تنفسي است نه دپرسيون CNS به عبارتي هيپوكسي ناشي از دپرسيون تنفسي علت اصلي بيشتر موارد مرگ و مير ناشي از مسموميت با مواد مخدر مي‌باشد.
دانلود فایل


پاورپوینت مصرف بیش از حد مواد مخدر

پزشکی , پرستاری , مصرف بیش از حد مواد مخدر, دانلود پاورپوینت مصرف بیش از حد مواد مخدر, پاورپوینت در مورد مصرف بیش از حد مواد مخدر, تحقیق مصرف بیش از حد مواد مخدر, پاورپوینت درباره مصرف بیش از حد مواد مخدر, پاورپوینت راجع به مصرف بیش از حد مواد مخدر, ,,,

پرستاری

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
نُت آسان آهنگ برای هنگدرام
آزمون های پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن
علوم انسانی
آموزش
آموزش
آموزش
آموزش
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید