پاورپوینت ايمنسازي در جمهوري اسلامي ايران و اصول و مباني آن Immunization

پاورپوینت ايمنسازي در جمهوري اسلامي ايران و اصول و مباني آن Immunization

پاورپوینت-ايمنسازي-در-جمهوري-اسلامي-ايران-و-اصول-و-مباني-آن-immunization

دانلود پاورپوینت ايمنسازي در جمهوري اسلامي ايران و اصول و مباني آن Immunization،
فرمت فایل : PPT قابل ویرایش.
تعداد اسلاید : 55 

بخشی از پاورپوینت :
نكات مهم
برنامه ايمن‌سازي كودكان نارس( کمتر از37هفته) با وزن بیش از2000 گرم، طبق جدول ايمن‌سازي عادي است و تجويز بموقع واكسن‌ها قويا توصيه مي‌شود.
شل بودن مدفوع و يا سرماخوردگي و تب مختصر  مانع ايمنسازي نيست.
اگر كودكي در هنگام دريافت قطره فلج اطفال مبتلا به اسهال شديد بوده و به طور همزمان قطره فلج اطفال به او خورانده شده باشد لازم است به فاصله حداقل يك ماه بعد يك دوز اضافی دريافت نمايد.
سوءتغذيه نه تنها مانعي براي ايمن‌سازي نيست، بلكه انجام بموقع آن در اين زمينه لازم است.
در بیماران با هموفیلی شدید( سطح فاكتور انعقادي كمتر از 1درصد) که براي پيشگيري از خونريزي تحت درمان منظم با فاكتورهاي انعقادي هستند، توصيه مي‌شود واکسن طی 24 ساعت بعد از دریافت فاکتور تزریق گردد.
در افراد با هموفيلي شديد، در صورت عدم دسترسي به فاكتور و شرايط خاص و اضطراري ]مانند فرو رفتن سوزن در دست (Needle Stick) [، مي‌توان واكسن هپاتيت ب را زيرجلدي تزريق كرد.
براي هيچ واكسني جز سياه سرفه، محدوديت سنّي وجود ندارد و در صورت عدم سابقه ايمن‌سازي، بايد مطابق برنامه عمل شود.
در اختلالات ايمني اوّليه و اكتسابي، مانند لوسمي( سرطان خون)، واكسن‌هاي ويروسي زنده و واكسن BCG  منع استعمال دارند.
توصیه می‌شود همزمان با تزریق واكسن سه‌گانه یک دوز قطره استامينوفن تجويز و به والدين آموزش داده شود تا در صورت تب یا بی‌قراری هر 4 ساعت (حد اکثر تا 5 بار در شبانه‌روز) آن را تکرار کنند. 
تجویز واکسن‌های ترکیبی حاوی واکسن سیاه‌سرفه( سه‌گانه و پنج‌گانه) در کودکانی که سابقه کما و کاهش سطح هشیاری طی ۷ روز پس از دریافت دز قبلی این واکسن‌ها را ذکر می‌کنند( در صورتی که علت مشخص دیگری برای آن یافت نشود)، ممنوع است. در این کودکان واکسن دوگانه و هپاتیت‌ب و هموفیلوس آنفلوانزای تیپ ب بایستی طبق برنامه کشوری تزریق گردد.
درصورت ایجاد علائمی مانند تب بالای 40 درجه طی 48 ساعت، واکنش کلاپس هیپوتونیک( Hypotonic-hyporesponsive episodes ) طی 48 ساعت، تشنج طی 72 ساعت و گریه مداوم بیش از 3 ساعت که قابل آرام کردن نباشد طی 48 ساعت، تجویز واکسن‌های ترکیبی حاوی سیاه‌سرفه بلامانع است ولی لازم است اقدامات حمایتی و درمانی مانند دادن مایعات به مقدار لازم، دادن استامینوفن و پایین آوردن تب و درمان دارویی مناسب درصورت بروز تشنج صورت گیرد.
در مورد کسانی که سابقه تشنج دارند و با مصرف دارو تحت کنترل هستند تزریق واکسن DTP بلامانع است.
تزريق واكسن سه‌گانه در كودكان داراي ضايعات مغزي پيشرونده ممنوع است و بايد به آنها واكسن دوگانه خردسالان تزريق كرد.
فاصله بين نوبت سوّم و چهارم واكسن سه‌گانه نبايد از 6 ماه كمتر باشد.
پس از پايان سن 6 سال و 11 ماه و 29 روز، تزريق واكسن سه‌گانه مجاز نيست و در صورت لزوم بايد به‌جاي آن واكسن دوگانه بزرگسالان را تزريق كرد.
واكسيناسيون نوزاداني كه تعويض خون شده‌اند، یا خون و فراورده‌های خونی دریافت کرده‌اند بايد مطابق جدول ايمن‌سازي انجام شود.
برنامه زمان‌بندي دريافت واكسن در افرادي كه تعويض خون مكرر دارند( مانند بيماران مبتلا به تالاسمي)، مطابق جدول روتین، مي‌باشد.
دانلود فایل


پاورپوینت ايمنسازي در جمهوري اسلامي ايران و اصول و مباني آن Immunization

ايمنسازي در جمهوري اسلامي ايران و اصول و مباني آن Immunization, دانلود پاورپوینت ايمنسازي در جمهوري اسلامي ايران و اصول و مباني آن Immunization, پاورپوینت در مورد ايمنسازي در جمهوري اسلامي ايران و اصول و مباني آن Immunization, تحقیق ايمنسازي در جمهور,,,

گوناگون

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
آزمون های پروانه اشتغال مهندسی معدن
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید