پاورپوینت پوكي استخوان

پاورپوینت پوكي استخوان

پاورپوینت-پوكي-استخوان

دانلود پاورپوینت با موضوع پوكي استخوان،
با فرمت ppt و در 25 اسلاید قابل ویرایش،

بخشی از پاورپوینت :
پوكي استخوان چيست؟
عوامل خطر
آرتروزهای التهابی و پوکی استخوان
داروهای گلوکوکورتيکوئيدی و پوکی استخوان
چگونه از پوکی استخوان پيشگيری کنيم ؟
تشخيص پوكي استخوان
درمان پوكي استخوان
      استئوپروزيس نوعی بيماری است که باعث کاهش توده استخوانی و شکننده شدن آن می گردد. اين مسئله منجر به پوکی استخوان و کاهش قدو حتی شکستگی های دردناک می شود. کلمه استوپروزيس درلغت به معنی استخوان منفذدار و حاوی سوارخ های متعدد است.
      پوکی استخوان يک مشکل بهداشتی جدی در اغلب کشورهاست . در آمريکا تقريبا" 26 ميليون نفر به اين بيماری مبتلا بوده و بيشتر از 5/1 ميليون نفر دچار شکستگی های ستون فقرات و مچ و لگن در اثر ابتلا به اين بيماری هستند. حدود 80 درصد افراد مبتلا را زنان تشکيل ميدهند. پوکی استخوان از علل اصلی شکستگی های استخوان در زنان يائسه و مسن است . افراد مبتلا به آرتروز التهابی ( آرتروز رماتيسمی ) و افرادی که داروهای گلوکوکورتيکوئيدی مصرف می کنند درخطر  بالای ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند.
استخوان بطور دايم درحال تغيير است . بافت های زنده استخون ساختارهای لانه زنبوری دارای رسوبت کلسيم و مواد معدنی است . در طول زندگی استخوان دستخوش فرآيندی می شود که به آن بازسازی می گويند. در اين فرآيند استخوان پير و کهنه شکسته شده و استخوان قوی و جديد جايگزين آن می شود. تا سن 25-20 سالگی کلسيمی که ازغذاها برای بازسازی استخوان گرفته می شود سريعتر از تخريب استخوان است. در 25 سالگی توده استخوانی به بالاترين حد خود می رسد. در اين حالت استخوان ها قوی ترين حالت و بالاترين چگالی را دارند. در 40 سالگی توده استخوانی به تدريج شروع به کاهش می کند . زنان توده استخوانی را به علت کاهش سطح استروژن بعد از يائسگی بعلت سريعتر شدن سرعت تخريب استخوان نسبت به جايگزينی آن از دست می دهند. زنان يک سوم توده استخوانی خود را طی 10-5 سال بعد از يائسگی از دست می دهند. احتمالا" استخوان هايی با توده استخوانی کمتر بيتشر در معرض شکستگی قرار دارند. حتی در زمين خوردن ها و افتادن های جزئی نيز اين امکان وجود دارد. پوکی استخوان اغلب به سختی تشخيص داده می شود. اما نخستين علامت خطر آن ممکن است شکستگی استخوان باشد ،به اين دليل است که آن را بيماری خاموش می نامند. از دست دادن دندان می تواند يک علامت خطر برای تحت تاثير قرار گرفتن استخوان های فک باشد. تقريبا" يک سوم زنان آمريکايی تمام دندانهای خود را تا اواخر 60 سالگی از دست می دهند. اين امر می تواند يک علامت خطر مهم برای پوکی استخوان باشد.
دانلود فایل


پاورپوینت پوكي استخوان

پزشکی , پرستاری , پوكي استخوان, دانلود پاورپوینت پوكي استخوان, پاورپوینت در مورد پوكي استخوان, تحقیق پوكي استخوان, پاورپوینت درباره پوكي استخوان, پاورپوینت راجع به پوكي استخوان, پاورپوینت آماده پوكي استخوان, تحقیق در مورد پوكي استخوان, ppt , پاورپوین,,,

پرستاری

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید