پاورپوینت فراصوت و فرو صوت به همراه فایل Word

پاورپوینت فراصوت و فرو صوت به همراه فایل Word

پاورپوینت-فراصوت-و-فرو-صوت-به-همراه-فایل-wordدانلود پاورپوینت با موضوع فراصوت و فرو صوت،
در قالب ppt و در 11 اسلاید و 14 صفحه word قابل ویرایش.


بخشی از پاورپوینت :
تفاوت امواج صوتی با ماورای صوتی در فرکانس آنهاست. فرکانس امواج ماورای صوتی بالاتر است و گوش انسان قادر به شنيدن آن نيست. برای تبديل آن لازم است توسط يک ميکروفون حساس به اين امواج آنها را ضبط کرد و سپس سرعت پخش آنها را کم کرد. نرم افزارهايی هم برای اين کار مجود دارد. مثل goldwave يا حتي sound recorder در خود ويندوز اين كار را مي‌كند.
نگاهي به نقش صوت در جهان درون
«و در ابتدا کلمه بود. و خداوند جهان را از کلمه آفريد و از صوتي ويژه خلق کرد. آوايي مقدس، که آهنگ جهان بود و جهان، هم‌آهنگ با آهنگ کلمه بود و همه چيز موزون مي‌نمود. و جز آواي کلمه چيزي به گوش نمي‌رسيد. همه هستي و هست، با صوت کلمه به رقص آمد و هم‌آوا گشت و بي‌وقفه کلمه را مي‌خواند...».
اصوات، جهان ما را در برگرفته‌اند و اين در حالي ‌است که اغلب ما نسبت به مفهوم آنها و تأثيري که بر ابعاد باطني ما دارند بي‌توجهيم. جهان ما، جهان اصوات است و لازم است اکنون که در حال تجربه اين جهان و کيفيت‌هاي آن هستيم، مفهوم و معناي اصوات اين جهان را هرچه کامل‌تر شناخته و الگوهاي بنيادين آن را درک کنيم. البته چنين کاري براي انسان اين عصر، بسيار دشوارتر از روزگاران کهن است چرا که از حدود سه قرن پيش با شروع انقلاب صنعتي، زمين، آرامش طبيعي خود را از دست داد و همه‌ جا پُر شد از همهمه و سر و صداي در هم و آشفته ناشي از کارکرد ماشين‌ها و دستگاه‌هاي صنعتي. اين‌گونه بود که ما از صداهاي طبيعي جهان به‌دور افتاديم و ذهن ما توجه به مفهوم نهفته در اصوات را در پس شلوغي‌ها و آشفتگي‌ها ناديده گرفت و به فراموشي سپرد. اکنون حتي زيرِ درياها نيز پُر از سر و صداست. اين در حالي ‌است که در روزگاران قديم، تنها صداهايي که در زمين طنين‌انداز مي‌شد، اصوات برخاسته از دل طبيعت بودند، صداهايي که در پسِ هريک، معنا، مفهوم و انرژي خاصي نهفته بود. به‌همين دليل نيز تأثيرات باطني اصوات طبيعت از دوران کهن براي انسان، شناخته شده بود.
به‌طور کلي بايد گفت که آنچه عموماً در مورد اصوات مي‌شناسيم و تجربه مي‌کنيم، تنها بخش کوچکي ‌است از اصواتي که در جهان وجود دارد. امواج «فراصوت»(1) و «فروصوت»(2) نمونه‌هايي از اين اصوات‌اند. ما مستقيماً توانايي دريافت چنين اصواتي را نداريم ولي موجوداتي در زمين وجود دارند که اين صداها را مي‌شنوند و از طريق آنها با همديگر و با محيط پيرامون خود ارتباط برقرار مي‌کنند (نمونه آشنايي از اين موجودات، دلفين‌ها و خفاش‌ها هستند). در واقع بايد گفت که محيط طبيعي زمين ممّلو از چنين اصواتي‌ است که هر يک، نشانه‌ها و مفاهيم خاصي را در دل دارد. به‌عنوان مثال، شواهد و مطالعات علمي چند سال اخير حاکي از آن است که پديده‌هايي نظير شفق‌هاي قطبي (نورهاي شمالي) و يا حتي زمين‌لرزه، هر يک الگوي فروصوتي خاص خود را دارند و برخي از گونه‌هاي حيوانات، قادر به تشخيص اين الگوها هستند.
اما اصوات طبيعي، منحصر به اصوات زميني نيست چرا كه اينك اخترفيزيکدانان موفق به شناسايي و ثبت اصواتي شده‌اند که از اعماق کيهان منتشر مي‌گردند. هر يک از اين اصوات کيهاني داراي الگوي ارتعاشي خاصي ‌است، برخي همانند يک طنين دامنه‌دار هستند، برخي مانند صداي قلب، حالت ضرباني دارند و غيره. يکي از شگفت‌انگيزترين اصواتي که منشأ فرازميني دارد، صوتي ‌است که از آن با نام «آواي آفرينش» ياد مي‌شود. اين آواي کيهاني يکي از اسرارآميزترين پديده‌هاي جهان است. فيزيکدان‌ها دريافته‌اند که در زمان آفرينش جهان، اين آوا، تمامي جهان را در برگرفت. اين صداي کيهاني، اولين صدايي بود که در جهان ما طنين‌انداز شد و هنوز هم پس از گذشت ميلياردها سال، طنين آن در سرتاسر کيهان گسترده است. همان‌طور که بيان شد، اين صدا با تمامي اصوات ديگر جهان تفاوت دارد، چرا که هر صوتي در جهان از منبع خاصي منتشر مي‌شود و هر چه از منبع مزبور دورتر شويم، صدا را ضعيف‌تر دريافت خواهيم کرد اما آواي آفرينش، صدايي فراگير و بدون مرکز است که در تمامي هستي گسترده شده و از تمامي نقاط کيهان نيز با شدت يکسان قابل دريافت است. به عبارتي هيچ تفاوتي نمي‌کند که در کجاي جهان باشيم، چه در زمين و چه در دوردست‌ترين کهکشان مي‌توان اين انعکاس کيهاني، اين نخستين صداي جهان را با شدتي يکسان دريافت نمود. اخترفيزيکدانان اين صداي آغازين را «صداي زمينه کيهاني»(3) ناميده‌اند. براي بهتر شنيدن اين صدا لازم است از همهمه‌هاي زميني دور شويم و به آسمان برويم. در آنجاست که بهتر از هر جاي ديگر مي‌توان به اين آواي کيهاني گوش سپرد. به‌همين دليل نيز فيزيکدان‌ها براي مطالعه اين صداي کيهاني، ماهواره‌هايي را به فضا ارسال مي‌کنند تا دقيق‌تر بتوانند اين آواي اسرارآميز هستي را مطالعه کنند. شواهد علمي حاکي از آن است که اسرار بسياري در مورد آفرينش جهان در دلِ اين صدا نهفته است، و حتي اسراري در مورد آنچه پيش از آفرينش به وقوع پيوسته و همين‌طور اسرار جهان‌هايي که در ابعاد ديگر هستي خارج از ابعاد جهان ما پنهان هستند ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت power point ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت
  تعداد اسلایدها : 11 و 14 صفحه word
- قابل ارائه و مناسب بعنوان پروژه کلاسی رشته فیزیک
- این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.
دانلود فایل


پاورپوینت فراصوت و فرو صوت به همراه فایل Word

فراصوت و فرو صوت, پاورپوینت فراصوت و فرو صوت, دانلود رایگان پاورپوینت فراصوت و فرو صوت, دانلود پاورپوینت فراصوت و فرو صوت, دانلود پاورپوینت در مورد فراصوت و فرو صوت, تحقیق فراصوت و فرو صوت, پاورپوینت آماده فیزیک فراصوت و فرو صوت, دانلود تحقیق فراصوت,,,

فیزیک

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید