پاورپوینت روش های تغییر و اصلاح رفتار

پاورپوینت روش های تغییر و اصلاح رفتار

پاورپوینت-روش-های-تغییر-و-اصلاح-رفتار

دانلود پاورپوینت با موضوع روش های تغییر و اصلاح رفتار،
در قالب ppt و در 32 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:
اصول کلی تغییر رفتار:
رفتار چیست؟
در علم روانشناسی رفتار عبارت اند از هر فعالیت(Activity) که ارگانیسم یا جاندار انجام می دهد و به وسیله ارگانیسمی دیگر یا ابزاری دیگر قابل مشاهده یا اندازه گیری است.
ایجاد ارتباط
ارتباط یک فرایندی است و یکی از عوامل موفقیت در تغییر رفتار یک فرد ایجاد رابطه مناسب با فرد است تا بتواند به شما اعتماد نماید و با شما همکاری داشته باشد. اهمیت رابطه در روش های رفتاری بر حسب اینکه چه فنی به کار برده شود متفاوت است.
زمانی که شما در جهت تغییر رفتار کودک از تقویت استفاده می کنید نیاز است که رابطه مناسبی با کودک داشته باشید و زمانی که نقش یک تقویت کننده اجتماعی در جهت کاهش رفتار نامطلوب را دارید نیاز است خودتان در ابتدا به عنوان الگو عمل کرده و آن رفتار ناپسند را نداشته باشید تا کودک بتواند از طریق الگو قرار دادن شما رفتار موردنظر را کاهش دهد.
مربی می تواند نقش فردی را ایفا کند که کودک از او سرمشق می گیرد این فرایند از طریق یادگیری مشاهده ای رخ خواهد داد که در ان مربی، محرک ایجادکننده فکر، نگرش و یا رفتاری جدیداست.

مثال: کودکی که از شی می ترسد دیدن مربی یا سایر دوستان کودک که بدون ترس در محیطی امن با شی بازی می کننند موجب می شود اضطراب کودک از طریق سرمشق گیری که در جریان یادگیری مشاهده ای رخ داده است کمتر شود.
در نتیجه با ایجاد رابطه مناسب و فراهم کردن شرایط امن همراه با توجه به کودک به گفتار او توجه کنید و او را تشویق نمایید تا در خصوص ترس ها و نگرانی هایش با شما صحبت کند، به گونه ای عمل نکنید که در کودک این فکر را ایجاد کنید که ((آنچه گفته ام عجیب یا زشت و ناپسند است)). با تکرار اندیشه هایش به زبان گفتاری متوجه اش کنید که مشکل او را فهمیده اید و در حل مشکلش او را یاری خواهید داد ...
دانلود فایل


پاورپوینت روش های تغییر و اصلاح رفتار

روانشناسی , علوم تربیتی , روش های تغییر و اصلاح رفتار , دانلود پاورپوینت روش های تغییر و اصلاح رفتار , پاورپوینت در مورد روش های تغییر و اصلاح رفتار , تحقیق روش های تغییر و اصلاح رفتار , پاورپوینت درباره روش های تغییر و اصلاح رفتار

روان شناسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید