پاورپوینت نور و معماری

پاورپوینت نور و معماری

توضیحات:
2فایل پاورپوینت نور و معماری،درحجم 32+39اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:
تاریخچه بهره گیری از نور طبیعی در معماری ایران
دانستن روند بهره گیری از نور خورشید به اندازه روند شکل گیری مصالح و یا شکل های مختلف زیربنائی ساختمان جهت طراحی بسیار لازم می باشد.اولین تاریخی که ما از آن اطلاع داریم سده ی سوم هزاره چهارم ق.م می باشدکه در آن زمان جهت کسب نور و سایه از ایجاد اختلاف سطح در دیواره های خارجی استفاده می کردند. در شهر سوخته از هزاره های سوم و دوم ق.م از روی آثار خانه هایی که دیوار آنها تا زیر سقف باقی مانده بود می توان استنباط کرد که هر اطاق از طریق یک در به خارج ارتباط داشته و فاقد پنجره بوده اند، در دوره عیلام در حدود ۱۳۰۰ و ۱۴۰۰ ق.م نیز نمونه ای از پنجره های شیشه ای بدست آمده که شامل لوله هایی از خمیر شیشه می باشد که در کنار هم و در داخل یک قاب جای می گرفته و بطور حتم جهت روشن کردن داخل بنا مورد استفاده بود. از جمله کهنترین مدارک و نمونه های در و پنجره در معماری ایران را شاید بتوان در نقش قلعه های مادی در آثار دوره شاروکین یافت. از روی نقش برجسته آشوری می توان روزنه هایی را که بر روی برج ها ساخته شده اند تشخیص داد. در دوره هخامنشی در تخت جمشید وضع درها به خوبی روشن و پاشنه گرد آن ها اغلب به جای مانده است، همچنین در این کاخ ها بالای درها و حتی بام ها، روزن ها و جام خانه هایی داشته است.

نور سرچشمه تمام هستی است نور در همان حال که به سطح چیزها برخورد می کند به آن ها شکل می دهد و با انباشتن سایه در پشت آن چیز ها به آن ها عمق می بخشد.

نور اولین شرط برای ادراک هر نوع بینایی است. در تاریکی مطلق ما نه فضا را می بینیم و نه فرم و نه رنگ را. زیبایی که به چشم می آید از پرتو نور و روشنایی است و گرنه در تاریکی، زیبایی مفهومی ندارد.
و...

فهرست مطالب:
تاریخچه بهره گیری از نور طبیعی در معماری ایران
تاریخچه بهره گیری از نور طبیعی در معماری دیگر نقاط جهان
عناصر نورگیری در معماری سنتی
کنترل کننده های نور
نورگیرها
ابزار و وسایل روشنائی
بررسی بهره گیری از نور طبیعی در چند نمونه از بناهای غربی در دوره های مختلف
بررسی نمونه موردی
نتیجه گیری
و

مقدمه
نور و انسان
نور و طبیعت
نور و معماری
نور در معماری ایران
نتیجه گیری

این 2فایل با فرمت پاورپوینت در حجم مجموعا 71 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده اند.


دریافت فایل


پاورپوینت نور و معماری

دانلود پاورپوینت نور و معماری , نور و معماری , عناصر نورگیری در معماری سنتی , پاورپوینت نور در معماری , نور در معماری ایران, نور در معماری , عن?

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید