پرسشنامه درد مک گیل MPQ فایل word

پرسشنامه درد مک گیل MPQ فایل word

پرسشنامه درد مک گیل (MPQ)
درد یکی از پیچیده‌ترین فرایندهای بدن انسان است که ابعاد مختلف جسمی و روانشناختی دارد. سنجش و ثبت درد یکی از مشکلات قدیمی در حوزه سلامت محسوب می‌گردد. یکی از ابزارهایی که برای سنجش درد طراحی شده است مقیاس درد مک گیل (MPQ) است که در صدها پژوهش مورد استفاده قرار گرفته است.

معرفی مقیاس درد مک گیل (MPQ)
پرسشنامه درد مک گیل (MPQ) در سال ۱۹۹۷ توسط ملزاک ساخته شد و دارای ۲۰ مجموعه عبارت است و هدف آن سنجش درک افراد از درد از ابعاد مختلف درد (چهار بعد ادراک حسی درد، ادراک عاطفی درد، ادراک ارزیابی درد، و دردهای متنوع و گوناگون) می‌باشد. پرسشنامه درد مک گیل از برجسته‌ترین ابزارهای اندازه‌گیری درد است که برای اولین توسط ملزاک و بر روی ۲۹۷ بیمار که از انواع مختلف دردها رنج می‌برده‌اند مورد استفاده قرار گرفت. نسخه اصلاح شده پرسشنامه درد مک گیل SF-MPQ نیز توسط ملزاک و همکاران برای یک اقدام کوتاه اما مفید در زمینه درد ساخته شد که در ۲۵۰ مطالعه بکار گرفته شده است. پرسشنامه درد مک گیل شامل دو عامل مستقل است: یکی تحت عنوان دردحسی که توصیف کننده تجربه درد در فرد و دیگری درد عاطفی که تشریح تاثیر احساسی از تجربه درد را نشان می‌دهد.

نمره گذاری پرسشنامه درد مک گیل (MPQ)
همکاران ما در موسسه ایران تحقیق اقدام به آماده سازی نمره گذاری کامل پرسشنامه درد مک گیل (MPQ) کرده‌اند. در فایل ارائه شده علاوه بر نمره گذاری هر یک از ۲۰ ماده پرسشنامه، در نهایت چهار زیرمقیاس نیز قابل محاسبه است که عبارتند از: زیرمقیاس ادراک حسی درد، زیرمقیاس ادراک عاطفی درد، زیرمقیاس ادراک ارزیابی درد و زیرمقیاس دردهای متنوع و گوناگون.

خرید و دانلود پرسشنامه درد مک گیل (MPQ)
شما می‌توانید با خرید و دانلود پرسشنامه درد مک گیل (MPQ) از مزایای این خرید استفاده نمایید که عبارتند از:

1- دریافت فایل word پرسشنامه بدون آرم یا لوگو (شامل 4 صفحه)

2- پایایی و روایی ایرانی و خارجی پرسشنامه با رفرنس معتبر

3- نمره‌گذاری کامل پرسشنامه درد مک گیل (MPQ)

4- سابقه و تاریخچه ساخت پرسشنامه درد مک گیل (MPQ)

 


دریافت فایل


پرسشنامه درد مک گیل MPQ فایل word

پرسشنامه مک گیل, پرسشنامه MPQ ,ابزار درد مک گیل

علوم پزشکی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
روانشناسی و علوم تربیتی
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
کتب علوم جفر و رمل
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
مسمومیت شناسی و پزشکی قانونی
سایر رشته های پزشکی
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید