پاورپوینت عملکرد میراگر های جرمی تنظیم شده

پاورپوینت عملکرد میراگر های جرمی تنظیم شده

میراگرهای جرمی تنظیم شده (Tuned Mass Dampers ) از جمله میراگرهايی می باشند که به صورت ساده شامل يک جرم و فنر بوده که در نقطه مناسبی بر روی سازه نصب می شوند.  
در هنگام ارتعاش سازه با ارتعاش در فاز مقابل موجب میرا شدن نوسانات آن می شوند. میراگرهای جرمی تنظیم شده به دلیل، عدو نیاز به تعمیر ونگهداری ويژه عدم نیاز به منبع انرژی خارجی و قابلیت بهره برداری دائمی برای کاهش پاسخ های دينامیکی سازه های بلند مرتبه تحت بارهای دينامیکی جانبی، بويژه باد، مورد توجه قرار گرفته اند.
دراين مطالعه يک مدل آزمايشگاهی با يک درجه آزادی به منظور بررسی تاثیرکاربرد میراگرهای جرمی تنظیم شده بر روی کاهش دامنه نوسانات سازه ها ،نحوه تنظیم جرم میراگر ساخته شده مورد استفاده قرار گرفته است .
در اين مدل، نوسانات سازه ومیراگردر هر لحظه توسط يک حسگر لیزری به رايانه منتقل شده و نمودار ارتعاشات آنها ترسیم می گردد.
با ترسیم نمودار ارتعاشات سازه و میراگر جرم بهینه میراگر تعیین ونشان داده شده است، که نمودار ارتعاشات میراگر در حالت تنظیم  شده با 90 درجه اختلاف فاز،مقادير حداکثر حداقل خود را تجربه نموده و ارتعاشات میراگر تنظیم شده نسبت به سازه اصلی در فاز مقابل قرار می گیرد.

 

فهرست مطالب ارائه شده شامل موارد زیر می باشد:

مقدمه

مبانی طراحی میراگرهای جرمی تنظیم شده

مشخصات مدل آزمایشگاهی

تاثیر میراگرهای جرمی تنظیم شده برکاهش ارتعاشات سازه ای

ارتعاش سازه اصلی و میراگر در فاز مقابل

نتیجه گیری

مراجع

 

این فایل با فرمت پاورپوینت در 23اسلاید تهیه شده است.


دریافت فایل


پاورپوینت عملکرد میراگر های جرمی تنظیم شده

دانلود پاورپوینت میراگرهای جرمی تنظیم شده , مدل آزمایشگاهی میراگر , میراگر , اختلاف فاز ارتعاشات , جرم بهینه میراگر , میراگرهای جرمی , بررسی

فنی و مهندسی

فایل های جدید

یکی از تب ها رو انتخاب بکنید
گرافیک ، هنر دیجیتال ، طراحی
سوالات و پاسخ و منابع آزمون نظام مهندسی معدن پی جویی و استخراج
دینا فایل مرجعی برای پیدا کردن و دانلود فایل های مورد نیاز شما می باشد که از سیستم و سایت های مختلف این فایل ها با استفاده از ربات های پیشرفته استخراج و جمع آوری شده اند که می توانید با سرچ ساده در بالای همین باکس و یا مراجعه به صفحه اول سایت دینا فایل در کادر جستجو کلمات کلیدی خودتان را وارد نمایید تا تمامی فایل های موجود را جمع آوری و نمایش دهد . به راحتی به سایت اصلی مراجعه فرمایید و نسبت به پرداخت و دانلود اقدام نمایید